Turgutlu Belediyesi Sporda 'Engel' Tanımıyor
Turgutlu Belediyesi Sporda “Engel” Tanımıyor
Turgutlu Belediyesinin özel gereksinimli çocuklara yönelik geçtiğimiz yıllarda hayata geçirdiği “Mutlu Cuma” projesi başladı. Başkan Çetin Akın “Turgutlu’da engelleri dayanışmayla aşıyoruz ve engel tanımıyoruz” dedi.
Tüm vatandaşların yaşamını kolaylaştırmak için projeler üreten Turgutlu Belediyesi; “Mutlu Cuma” projesi ile özel gereksinimli çocukların ve ailelerinin yüzünü güldürdü. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünce yürütülen proje kapsamında alanında uzman eğitmenler ve antrenörler 4-8 yaş arası özel gereksinimli çocukları spor aktiviteleriyle buluşturmaya başladı. Çocuklar spor egzersizleri yapma imkanına sahip olurken keyifli anlar da yaşadı.
Mutlu Cuma projesine kayıtlar ise devam ediyor. Ücretsiz olan kurslara Turgutlu Belediyesi Hizmet Binası zemin katında yer alan Engelsiz Masadan kayıtlar yapılıyor. Kurslar hakkında 0236 313 27 27 / dahili no: 1031 numaralı telefon üzerinden detaylı bilgi alınabilir.
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, “Sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerimizle tüm hemşehrilerimize yönelik projeler ve çalışmalar üretmeye devam ediyoruz. Geçtiğimiz yıllarda başlattığımız ‘Mutlu Cuma’ projemiz ile engelleri dayanışmayla aşıyoruz ve engel tanımıyoruz. ‘Eşit hizmet’ anlayışımızla kentimizde yaşayan özel gereksinimli vatandaşlarımızın her türlü ihtiyaç ve sorunuyla yakından ilgilenmeyi sürdüreceğiz. Çocuklarımızı ve ailelerimizi ücretsiz olan kurslarımıza kayıt olmalarını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.
Bakmadan Geçme
![Selendi Ters Tepe Höyüğü'nde Arkeolojik Çalışmalar Başladı](https://i.haberkasaba.com/c/80/832x468/s/dosya/haber/selendi-ters-tepe-hoyugu-nde-a_1721986182_gLdAof.jpg)
![Yılmaz Tuna, Gazeteciler ve İletişimciler Cemiyeti Selendi İlçe Temsilcisi Oldu](https://i.haberkasaba.com/c/80/832x468/s/dosya/haber/yilmaz-tuna-gazeteciler-ve-ile_1721980135_xSEasf.jpg)
![Yıldız Ailesinin Acı Günü](https://i.haberkasaba.com/c/80/832x468/s/dosya/haber/yildiz-ailesinin-aci-gunu_1721979955_reTank.jpg)
![Manisa'da Su 1 lira oldu, ekmek de 5 lira oluyor](https://i.haberkasaba.com/c/80/832x468/s/dosya/haber/manisa-da-su-1-lira-oldu-ekmek_1721916848_YKCLWf.jpeg)
![EGİFED Olağanüstü Genel Kurul'da TÜGİK'ten Ayrılma Kararı Aldı](https://i.haberkasaba.com/c/80/832x468/s/dosya/haber/egifed-olaganustu-genel-kurul-_1721913612_8epBa1.jpeg)
![Turgutlu ESKK'de Sürpriz İstifa: Başkan Hasan Hüseyin Coşkun Görevini Bıraktı](https://i.haberkasaba.com/c/80/832x468/s/dosya/haber/turgutlu-eskk-de-surpriz-istif_1721908543_1qHCLu.jpg)