Eğitim Gücü Sen, okulları ziyaret ediyor
ÖĞRETMENLER MUTSUZ
Eğitim Gücü Sen Genel Başkanı Oğuz Özat, okullarda yetkili sendikanın problemleri çözemez noktada olduğuna işaret ederek, “Okullarda maalesef yüzü gülen öğretmen göremiyoruz. Mutsuz huzursuz. Ekmek kaygısına düşmüş öğretmenden hayır gelir mi?” diye sordu.
Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası (Eğitim Gücü Sen) Genel Başkanı Oğuz Özat, il ziyaretleri kapsamında üyeleri ile bir araya geldiklerini bildirdi.
Bilecik'te eğitim çalışanlarıyla bir araya gelen Başkan Özat, “İl ziyaretleri kapsamında Bilecik’te üyelerimizle bir araya geldik. Üyelerimizin yoğun ilgisi ile geçen toplantıda talep ve önerileri aldık. Programı organize den İl Temsilcimiz Yücel Uğurlu ve yönetimimize teşekkür ederim. Bizi misafir eden kurum müdürlerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ederim” dedi.
OKULLARDA GÜVENLİK
Bilecik'te öğretmenleri, öğretmen odalarını, okulları ziyaret eden Başkan Özat, gözlemlerini şöyle dile getirdi: “Maddi noktada öğretmen odalarında hepsi öğrenmiş çaresizlik içinde ve tek nedeni yetkili sendika. Artık problemlerini ifade edemeyecek durumda. Okullarda güvenlik yok. Herkes rahatça girebiliyor.”
YÜZÜ GÜLEN ÖĞRETMEN GÖREMİYORUZ
Bahsedilen müfredatla ilgili olumlu konuşan herhangi bir branş öğretmeniyle karşılaşmadıklarını da ifade eden Eğitim Gücü Sen Genel Başkanı Özat, “Okullarda maalesef yüzü gülen öğretmen göremiyoruz. Mutsuz huzursuz ekmek kaygısına düşmüş öğretmenden hayır gelir mi?” dedi.
Başkan Özat, ziyaretlerine devam edeceklerini söyledi.
Bakmadan Geçme
![Selendi Ters Tepe Höyüğü'nde Arkeolojik Çalışmalar Başladı](https://i.haberkasaba.com/c/80/832x468/s/dosya/haber/selendi-ters-tepe-hoyugu-nde-a_1721986182_gLdAof.jpg)
![Yılmaz Tuna, Gazeteciler ve İletişimciler Cemiyeti Selendi İlçe Temsilcisi Oldu](https://i.haberkasaba.com/c/80/832x468/s/dosya/haber/yilmaz-tuna-gazeteciler-ve-ile_1721980135_xSEasf.jpg)
![Yıldız Ailesinin Acı Günü](https://i.haberkasaba.com/c/80/832x468/s/dosya/haber/yildiz-ailesinin-aci-gunu_1721979955_reTank.jpg)
![Manisa'da Su 1 lira oldu, ekmek de 5 lira oluyor](https://i.haberkasaba.com/c/80/832x468/s/dosya/haber/manisa-da-su-1-lira-oldu-ekmek_1721916848_YKCLWf.jpeg)
![EGİFED Olağanüstü Genel Kurul'da TÜGİK'ten Ayrılma Kararı Aldı](https://i.haberkasaba.com/c/80/832x468/s/dosya/haber/egifed-olaganustu-genel-kurul-_1721913612_8epBa1.jpeg)
![Turgutlu ESKK'de Sürpriz İstifa: Başkan Hasan Hüseyin Coşkun Görevini Bıraktı](https://i.haberkasaba.com/c/80/832x468/s/dosya/haber/turgutlu-eskk-de-surpriz-istif_1721908543_1qHCLu.jpg)