Yunusemre

Yunusemre Haberleri

Başkan Çerçi, Manisa İl Müftüsü Mustafa Soykök’ü makamında konuk etti

Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Manisa İl Müftüsü Mustafa Soykök’ü makamında konuk etti.

Yunusemrede Deprem Tatbikatı Gerçekleştirildi

5.8’LİK DEMREMDE NELER YAPILMASI GEREKTİĞİNİ UYGULAMALI ÖĞRENDİLER; Yunusemre Belediyesi personeli, 5.8’lik deprem anında neler yapılması gerektiğini uygulamalı olarak öğrendi. Gerçeğini aratmayan tatbikatta yaralılara anında müdahale edilirken; çıkan yangın da söndürüldü.

Albay Kalkan'dan Çerçiye İade-i Ziyaret

Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, 1. Komando Eğitim Tugay Komutanı Albay Sebahattin Kalkan’ı makamında ağırladı.

Komisyon Üyeleri Mahalle Ziyaretlerini Sürdürüyor

Yunusemre Belediyesi komisyon üyeleri, ilçedeki mahalleleri ziyaret ederek ihtiyaçları yerinde tespit etmeyi sürdürüyor.

Tenhip Eserleri Görücüye Çıkacak

Tezhip Sanatı Hocası Zuhal Dindar eşliğinde bu güzel sanatı öğrenen kursiyerlerin yaptığı birbirinden güzel eserler, 5. Uluslararası Yunus Emre Günleri kapsamında Geleneksel Türk El Sanatları Sergisi ve Atölye Çalışmaları’yla görücüye çıkacak.

Yuntdağı Güreş hazırlıkları başladı

Yunusemre Belediyesi’nin organizasyonuyla bu yıl 4.sü 22 Eylül Pazar günü düzenlenecek olan Yuntdağı Yağlı Pehlivan Güreş Festivali hazırlıkları başladı. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Ortaköy Er Meydanı’nda incelemede bulundu.

Fevzi Çakmak Kültür ve Taziye Evi Açıldı

Yunusemre Belediyesi Horozköy’de bir yatırımını daha hayata geçirdi. İçerisinde bayanların da kurs görebileceği kompleks proje Mareşal Fevzi Çakmak Kültür ve Taziye Evi’nin açılışı törenle yapıldı.

Yunusemre Muhtarlar Derneği Geleneksel İftar Yemeğinde Bir Araya Geldi

Yunusemre Muhtarlar Derneği, geleneksel iftar yemeğinde bir araya geldi. İftar programına MASKİ Genel Müdürü Yaşar Coşkun ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Genç de iştirak etti.

MURADİYE ORTA ÖLÇEKLİ SANAYİ BÖLGESİNİN ISLAHI GÖRÜŞÜLDÜ

Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer başkanlığında Muradiye Orta Ölçekli Sanayi Bölgesi Islahı ile ilgili toplantı yapıldı.

YAŞLI KADININ EVİNDEN ÇIKANLAR ŞAŞKINLIK YARATTI

Manisa'da, 77 yaşındaki bir kadının yaşlılığı nedeniyle temizlik yapamadığı evinden 4 kamyon çöp çıkarıldı. Yunusemre Belediyesi tarafından sahip çıkılan yaşlı kadının evi temizlenip yenilendi.

JANDARMA KOMUTANINA HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi makamında 1. Piyade Eğitim Tugay Komutanı Albay Güven Dere’yi...

BU PARK CAZİBE MERKEZİ OLACAK

Manisa’nın doğayla iç içe ve gözde alanlarından Mesir Tabiat Parkı, Yunusemre Belediyesi ile daha da güzelleşiyor. Müze, sanat atölyesi, toplantı salonu, seyir terasları ve birçok sosyal donatı alanlarının bulunduğu projede çalışmalar başladı.

30 YILDIR BEKLENEN HİZMETE KAVUŞTULAR

MASKİ Genel Müdürlüğü, Yunusemre ilçesine bağlı Spil Mahallesi’nde tamamladığı 425 metrelik dere ıslah çalışmasının ardından 950 metrelik panel çit imalatını da bitirdi.

Toplam 40 haber.