Demirci

Demirci Haberleri

MABEM’de Atatürk Anıldı

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün 80’nci ölüm yıldönümü dolayısıyla Demirci MABEM’de eğitim gören MABEM öğrencileri, öğretmenleri ve idareciler, saat 09.05’i gösterdiğinde saygı duruşunda bulundu, ardından hep bir ağızdan İstiklal Marşı’nı okudu.

Demirci’nin Çağıllar Mahallesi Maski Farkını Yaşadı

MASKİ Genel Müdürlüğü, 154 Mahalle Projesi kapsamında Demirci’nin Çağıllar Mahallesi’nde başladığı alt ve üstyapı çalışmalarını tamamlayarak mahalleyi modern bir görünüme kavuşturdu.

At sırtında başladı 67 yıldır sürdürüyor

Manisa'nın Demirci ilçesindeki tek kalaycı 77 yaşındaki Ali Bilek, çocukken babasının yanında öğrendiği ve at sırtında Ege Bölgesi'ndeki köyleri gezerek yaptığı mesleğini halen sürdürüyor - Evinin bahçesinde atölyesi bulunan Bilek: - "Şimdilerde yok olmaya yüz tutan bu meslekle hayatımı kazandım. 67 yıldır sürdürdüğüm mesleğim sayesinde 4 çocuk büyüttüm, onları ev ocak sahibi yaptım"

Bir kez ektiler 7 kez topluyorlar

Demirci'de kekik zamanı Demirci ilçesinde çiftçilik yapan Haydar Kanat, üretimine başladığı kekiği bir kez dikmesinin ardından 7 yıl boyunca hasadını yapıyor.

ÖRNEK DAVRANIŞ, BÜYÜK TAKDİR TOPLADI

Lise öğrencisi Betül Çakmak, 2 ayda 5 Bin mavi kapak toplayarak engellilere yardım için topladığı kapakları Belediye'ye teslim etti.

KÜLTÜR SARAYI ÇİTLENDİ, YEMEKHANE GENİŞLETİLECEK

Demirci'nin her noktasında çalışmalarını yürüten Demirci Belediyesi, İlçe düğün salonu olan Kültür Sarayı çevresinde kapsamlı...

ARAZİSİNDE ÖLÜ OLARAK BULUNDU

Demirci’de bir kişi arazisinde ölü olarak bulundu.Edinilen bilgilere göre Kışlak mahallesinde köy civarı mevkiinde...

2017 Futbol Turnuvası Start Aldı

Demirci Belediyespor tarafından organize edilen, Demirci Belediyesinin destekleri ile yapılan 2017 Futbol Turnuvasının startını Kaymakam Mutlu Akyol ve Belediye Başkanı Selami Selçuk verdi.

DEMİRCİ EMNİYETİ UYUŞTURUCU ŞEBEKESİNİ ÇÖKERTTİ

Demirci Emniyet Müdürlüğü uyuşturucu ticareti yaptığı belirlenen şebekeyi yaptığı eş zamanlı operasyon ile gözaltına alarak çökertti.

ARED DERNEĞİNDEN, HÜNNAP'A DESTEK SÖZÜ

Türkiye Açık Hava Reklamcılar Derneği ( ARED ), İlçemize hizmet veren Ekolojik Yaşam Çiftliğinde incelemelerde bulundular.

Toplam 10 haber.